Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри. Самі рroject-менеджери люблять жарт про те, що управляти проектами так само легко, як їздити на велосипеді. Який горить, і ти теж гориш, і всі навколо горять, і ти в пеклі.

Ви можете обрати навчальну установу або програму, яка найкраще відповідає вашим потребам і цілям. Це може бути і класичний виш із бакалавратом та магістратурою. І онлайн-пропозиції, зокрема портали з навчальними курсами – як WIZECLUB тощо. У такому випадку шукайте за запитом курси онлайн україна. Project manager в IT – це людина, яка допомагає створювати успішні проєкти і запускати їх вчасно.

професія Project Manager

Далі йдуть уже всім відомі junior, middle та senior. Кожного дня ти будеш працювати з людьми з різними характерами, з різним професійним бекграундом. Тому якщо ти прагнеш стати project manager, то найперше, на що треба звертати увагу — навички комунікації.

Де і як шукати роботу

CAPM® Сертифікація ідеально підходить для менш досвідчених людей, які мають невеликий досвід управління проектами, але хотіли б продовжити цю кар’єру в майбутньому. Отримання цього сертифіката допоможе вам довести свою прихильність до цієї професії, незважаючи на те, що у вас ще недостатньо досвіду роботи. Справа в тому, що досвідченому фахівцю вдається попрацювати на багатьох https://wizardsdev.com/ проектах і з великою кількістю клієнтів з різних сфер бізнесу. Навіть якщо замовники з однієї сфери є між собою конкурентами, все одно кожен з них абсолютно унікальний і зі своїми вимогами до однотипних робіт. Будь-який проект — це завжди унікальна історія, яка ніколи не повторюється на всі 100%. Завжди є елементом новизни, незважаючи на зовнішню схожість проектів.

професія Project Manager

У нас був дуже цікавий проєкт з онлайн-букінгу та довгострокової оренди з клієнтом із Японії. Обираючи професію вакансія Middle Project Manager PM, ви вже претендуєте на керівну посаду. Але рости проджектам є куди — і в плані зарплатні, і кар’єри.

Професія Project Manager в IT

Далі перевірте свій рівень англійської — це можна зробити онлайн, наприклад, на сайті British Council. Тест досить швидкий, складається з 25 запитань, його проходження займе 5–10 хвилин. А розібратися в рівнях можна по відео української мережі шкіл англійської Green Forest. Здебільшого досвідчений РМ заробляє менше, ніж розробник (медіана $2500), проте більше, ніж QA-спеціаліст ($1500).

професія Project Manager

Проконсультуйтесь з експертом про те, з чого почати свій шлях в управлінні проєктами в ІТ, які є шляхи зростання і розв’язання питань в процесі роботи. JavaScript – важлива мова програмування для веб-розробки. Книги забезпечують глибше розуміння мови та надають практичні поради. Вивчення її допоможе вам розвивати кар’єру у цій області. Project Manager в IT — це ключова посада, що відповідає за успішне виконання проектів.

Початок кар’єри Project Manager в IT: від навчання до першого проєкту

Комп’ютерна Академія IT STEP розпочала свою діяльність у 1999 році, коли IT-індустрія лише починала розвиватися та набирати популярності. З того часу ми навчаємо програмістів, веб-дизайнерів та інших спеціалістів ІТ. З вами буде «класний керівник», який буде нагадувати, допомагати, мотивувати, підказувати та давати чарівний пендель, якщо це необхідно. Ми гнучкі у контенті і змінюємо його під запити студентів.

Цілком можливо, згодом ти працюватимеш у топовій міжнародній компанії й житимеш життям, про яке давно мріяв. Центр працевлаштування сприятиме твоїй адаптації
на європейського ринку. Навчить де та як шукати роботу, а ще як підкорити серденько рекрутера своєю презентацією.

Обов’язки Project Managerʼа

Загалом обов’язки проєктного менеджера в аутсорс-компанії і в продуктовій компанії однакові. Ти — відповідальна особа перед бізнесом, у тебе є команда, з якою ви маєте зробити проєкт вчасно, з певним бюджетом і на вказаний скоуп (тобто не змінюючи якість). За даними дослідження DOU, медіанна заробітна плата проєктних менеджерів в ІТ у грудні 2020 року становила $1700. Як правило, РМ заробляє менше, ніж розробник (медіана $2500), проте трохи більше, ніж QA-спеціаліст ($1500). Посада проєктного менеджера доволі популярна на ринку, на DOU наразі відкрито 430 вакансій, більша частина з них у Києві.

  • У разі незгоди останнього з термінами виконання проектний менеджер намагається знайти компроміс.
  • За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи Рroject-менеджером.
  • PRINCE2 розробив уряд Великобританії, тому якщо ви плануєте працювати у Великобританії, можете спробувати отримати цей сертифікат.
  • Ще 48% РМ оцінили свій рівень англійської як вище середнього (Upper-Intermediate).
  • А ще професія Project Manager тісно пов’язана з наступними факторами.

Щодо найцікавішого проєкту, з яким я працював, — це був величезний well-funded стартап, маркетингова платформа, пов’язана з екоактивностями. Цей американський стартап мав амбітну мету — поліпшити ситуацію із сортуванням сміття, змінити поведінку людей у цьому плані. Платформа мотивувала користувачів робити добрі справи для природи й за це отримувати винагороду у вигляді різних бонусів, грошей. Вони активно набирали юзерів, та продукт явно випереджав свій час. Думаю, що їхня модель надто швидко вийшла на ринок і проводила занадто агресивну політику, в результаті вони не стали комерційно успішними. Ця платформа є на ринку, але не має того глобального масштабу, який міг би бути.

Після цього ПМ презентує проєкт команді, разом з нею аналізує вимоги, оцінює терміни виконання і остаточно затверджує їх із клієнтом. Як жартують самі проджект менеджери, керувати проєктами (тобто бути ПМ) — це легко, майже як їздити на велосипеді. Найцінніше, що може запропонувати такий претендент, — свою мотивацію, усвідомленість вибору професії та готовність швидко вчитися. Все це варто відобразити у супровідному листі, відгукуючись на вакансію. Також великим плюсом будуть стажування в IT компаніях, проходження тематичних курсів та тренінгів, навчальні проекти. Заробітна плата керівників проектів у сфері IT залежить від багатьох факторів (компанія, саме замовлення, досвід, навички та знання людини, географія).

Хто такий веб-дизайнер, чим займається та як ним стати, перспективи професії

Менеджер проекту є основною «точкою входу» для клієнта. ПМ – цікава професія, яка передбачає багато зустрічей, спілкування, цікавих і складних задач. На жаль, це також дуже стресова посада з колосальним навантаженням.